اردوهای ویژه المپیاد مخصوص پایه‌های دهم و یازدهم در آذر، دی و بهمن ماه ۹۷ با حضور اساتید دارای مدال‌های رنگارنگ کشوری و جهانی در رشته‌های ریاضی، کامپیوتر، فیزیک، نجوم، شیمی، زیست، سلول‌های بنیادی و ادبیات تشکیل و با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم توسط دپارتمان المپیاد تا شروع مرحله اول کشوری آزمون‌های المپیاد ادامه داشت.

به فضل الهی و با تلاش و سخت‌کوشی دانش‌آموزان و حمایت بی‌نظیر اولیای گرامی، مقطع حساس دیگری از فرآیندهای آموزشی-تربیتی دبیرستان، دوره پرفشار و سازنده المپیاد به اتمام رسید.

المپیاد در سلام ونک شاید به ظاهر با هدف شرکت در آزمون‌های کشوری المپیاد طراحی گردیده، ولیکن در عین حال هدفگذاری اصلی آن آشنایی دانش‌آموزان با چالش‌ها و مهارت‌های زندگی است.
در فرآیند المپیاد، دانش‌آموزان عزیز، تفکر خلاق و هنر حل مسئله را فرا می‌گیرند و می‌آموزند که سخت‌کوش و مقاوم و مطالبه‌گر و مسئولیت‌پذیر باشند، فرصت‌های زندگی را مغتنم بشمارند، روحیه تعاون، کار تیمی و هم‌افزایی را تجربه کنند و بدانند المپیاد یعنی تمرین زندگی و یافتن بهترین راه‌حل‌ در مواجهه با مسائل و مشکلات آن.

دبیرستان سلام ونک در طول سال تحصیلی و در قالب برنامه ثابت هفتگی با صرف زمان و به کارگرفتن کادر ویژه المپیاد و دبیران مدال‌آور کشوری و جهانی با هدف تعالی دانش‌آموزان عزیز و آینده‌ساز در بازه‌های مختلف از جمله تابستان و سال تحصیلی به ویژه اردوهای آذر، دی و بهمن ماه، فرآیند آموزش المپیاد را پیگیری و اجرا نموده تا به لطف الهی شاهد رشد و بالندگی علمی و روحی هر چه بیشتر دانش‌آموزان عزیزمان باشیم.